Okolica

Okolica  gdzie  znajduje  się kamperplac może wydawać się na pierwszy rzut oka mało interesująca ,jako że są to tereny w pobliżu byłej kopalni .Jednak to 30-to tysięczne miasto warto odwiedzić ,myslę że każdy znajdzie coś dla siebie .
W najbliższym sąsiedztwie kamperplacu znajduje się Park Furgoła i najbardziej znane w województwie śląskim hałdy zaliczane do największych w Polsce ( 325 m n.p.m. )z których roztacza się niezapomniany widok na całą okolice .Hałdy są poddawane rekultywacji i z roku na rok coraz mniej przypominają zdegradowany teren .Powstają zielone wzgórza przez które w przyszłości być może powstanie szlak turystyczny . Miłośnicy sportów motocrossowych  mogą na swoich motorach podnieść adrenalinę na byłym torze motocrossowym na pierwszej zielonej hałdzie .Do parku Furgoła przylega  zadbany i dobrze prosperujący basen kąpielowy czynny w sezonie  letnim .W razie niepogody można skorzystać z krytej pływalni i fitness studia mieszczących się w pobliżu byłej kopalni „Dębieńsko“.W mieście jest również hotel z restauracją i kręgielnia . Oprócz tego jest wiele punktów gastronomicznych gdzie można coś smacznego zjeść .
Na granicy z dzielnicą Stanowice jest zalew „Tama“  ,gdzie miłośnicy wędkarstwa mogą miło spędzić czas .
We wtorki i piątki zapraszamy na targowisko obok starego koscioła gdzie odbywa się targ i można tanio zrobić zakupy .Jest rownież małe centrum handlowe C.Z. oraz pare supermarkietów spożywczych.

Miasto ma również do zaoferowania zwiedzenie starego osiedla kopalnianego , zwanego „familokami“.Ponad 120 familoków zaczyna konkurować swoim wyglądem ze znanym wszystkim zabytkowym osiedlem Giszowiec w Katowicach .
Ciekawostką jest nowoczesny system odbierania śmieci na tym zabytkowym kopalnianym osiedlu.
Kosze znajdują się pod ziemią ,a gdy są pełne system elektroniczny przesyła sygnał do centrali informując że należy je opróżnić.
Wartym zobaczenia jest najwyższe wzniesienie w tym rejonie ,a mianowicie Góra Ramża  o wys. 325 m.n.p.m .Na jej szczycie zbudowany jest nowoczesny radar meteorologiczny o wys, 30 m.

ścieżki rowerowe w rejonie Czerwionki biegną głównie ogólnie dostępnymi drogami publicznymi ,choć są również ciekawe odcinki leśne które jednak wymagają dobrej orientacji w terenie ze względu na słabe oznaczenia .
Dla dzieci niedaleko Parku Furgoła znajduje się  Igraszka – dom zabawowy ,gdzie dzieci mogą się bawić na różnych typach zabawek .